Home

Perdormire
Струмица

(ВИДЕО+ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО: СТРУМИЧКОТО „101“ КОЕ ГО СОВЛАДА ВРЕМЕТО ПРИСТИГНА ВО ЛОНДОН!

Home

Драган Крстев и неговиот братучед Љубиша Велиновиќ кој на 3 септември од Струмица со автомобил „Застава 101“ од 1974 година решија да тргнат за Лондон, пред малку пристигнаа успешно. Двајцата струмичани имаа интересна и несекојдневна авантура кое со сигурност ќе ја паметат до крајот на животот. Патот помина скоро без никакви посериозни проблеми во врска со автомобилот, а деновиве на портал Струмица Денес преку објавени фотографии и видеа можевте да се уверите дека и двајцата навистина уживаа во овој предизвик.

Честитки за Драган и очекуваме нов следен предизвик! Во текот на утрешниот ден ќе биде објавена и негова видео изјава! Во продолжение погледнете го видеото:

Posted by Dragan Krstev on Sunday, 6 September 2020