strumica denes logo

ВЕЧЕРВА СЛАТКАРИСТИКА И КАРОЛИНА ГОЧЕВА ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

август 16, 2021

Категории:

Настан, Струмица

Автор:

Датум:

август 16, 2021

Категории:

Настан, Струмица

Почнуваат 🎶музичките доживувања на #СОФ2021 ⭐🎶

Првата вечер од музичката недела резервиран за Слаткартистика, најавтентичниот хип хоп артист кој ќе приреди музичка експлозија за вистинско летно освежување. Веднаш по Слаткаристика на сцената покрај езерцето во големиот градски парк настапува најпознатата македонска поп дива Каролина Гочева која со своите хитови ќе ги разнежни сите присутни.

🎼Музичката приказна на отворено продолжува!