ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА МАКЕДОНСКИ ЕВЕРГРИНИ ВО МАЛИОТ ГРАДСКИ ПАРК ВО СТРУМИЦА!

јуни 26, 2023

Вечерва ќе ја имаме честа да да ги слушнеме познатите безвременски македонски евергрини, песни создадени од големите композитори и пејачи на модерната македонска музика: Драган Ѓаконовски-Шпато, Диме Поповски, Даниела Панчетовиќ, Драган Мијалковски, Славе Димитров во интерпретација на РЕТРОМАНИА ТРИО.

Боби – Ѓошиќ гитара
Денис – Кирчанов контрабас
Љубомир – Митровски вокал

Концертот на македонски евергрини ќе се одржи во малиот градски парк во Струмица со почеток од 20:00 часот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ