ВЧЕРА ВО СТРУМИЦА СЕ ВОЗЕШЕ БРЗО, СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА КАЗНИ 20 ВОЗАЧИ!

септември 16, 2019

На 15.09.2019 на подрачјето на СВР Струмица била спроведена акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената. Во акцијата се констатирани 20 прекршоци, за што биле изречени соодветни казни.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: