УТРЕ ВО 9:30 ЧАСОТ НАУТРО ВОНРЕДНА ПРЕС КОНФЕРЕЦИЈА ЗА УБИСТВОТО НА ВАЊА!

декември 4, 2023

Утре, (04.12.2023) во 9:30 часот, министерот за внатрешни работи на Република Македонија, Оливер Спасовски и Основниот јавен обвинител на ОЈО Скопје Гаврил Бубевски во зградата на Јавното обвинителство ќе одржат прес конференција.

Темата ќе биде убиството на 14-годишната Вања за кое осомничени се повеќемина.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: