strumica denes logo

Уште една трагедија ја потресе Струмица: Дедо палел стрниште, па жив изгорел!

Автор:

Датум:

јули 6, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

јули 6, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 05.07.2022 околу 15.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во атарот на с.Мокриево, струмичко, на место викано „Ниш Поле“, бил пронајден починат Ј.М.(70) од с.Мокриево со изгореници по телото. По преземени мерки било утврдено дека тој претходно излегол да го запали стрништето, а откако не се вратил дома неговата сопруга го пронашла починат со изгореници. По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на семејството.