УХМР ВРЕМЕНСКА НАЈАВА: ДО НЕДЕЛА СТАБИЛНО ВРЕМЕ СО ПОКАЧЕНИ ТЕМПЕРАТУРИ, ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ИМА УСЛОВИЗА ПОЈАВА НА НЕСТАБИЛНОСТ СО КРАТКОТРАЕН ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ!

јули 28, 2023

До недела времето ќе се задржи стабилно, со свежи ноќи. Дневните температури ќе се покачат но ќе бидат во рамките на просечните за овој дел од годината. Во понеделник облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за појава на нестабилност со краткотраен пороен дож и грмежи.

Температурите во Струмица ќе се движат  од 13 до 29 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: