strumica denes logo

УХМР СО НАЈАВА: НЕВРЕМЕ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА – ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ НА ПОВЕЌЕ МЕСТА НЕСТАБИЛНО СО ПОРОЕН ДОЖД, ГРМЕЖИ И СИЛЕН ВЕТЕР ОД НАД 70КМ/Ч!

Автор:

Датум:

јули 2, 2024

Автор:

Датум:

јули 2, 2024

Променливо облачно, во раните утрински часови со услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во текот на денот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со интезивен пороен дожд, силен ветер (над 70 км/час) и град. УВ=7