strumica denes logo

УХМР: ПРОДОЛЖУВА ПЕРИОДОТ НА СТАБИЛНО ВРЕМЕ СО ПОРАСТ НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ – ВО ПРВАТА ПОЛОВИНА НА СЛЕДНАТА СЕДМИЦА ТЕМПЕРАТУРИТЕ ЌЕ БИДАТ НАД ПРОСЕКОТ ЗА ОВОЈ ПЕРИОД ОД ГОДИНАТА!

Автор:

Датум:

февруари 3, 2024

Автор:

Датум:

февруари 3, 2024

Продолжува периодот на стабилно и суво време со пораст на температурите, кои во првата половина од следната седмица ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Температурата во Струмица ќе се движи од -7 до 6 степени целзиусови.