УХМР НАЈАВУВА: Во четврток ќе има преодно дестабилизирање и локална појава на на нестабилност со пороен дожд и грмежи!

август 9, 2023

Денес ќе има пониски утрински температури, а преку денот ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Во четврток ќе има преодно дестабилизирање и локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, а потоа следува период на стабилно и потопло време.

Температурите во Струмица ќе се движат од 7 до 25 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: