strumica denes logo

УБИЕНО 22 ГОДИШНО МОМЧЕ НА „БЕТОВЕНОВА“ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

јули 6, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

јули 6, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Струмица ја потресе вестта за убиеното 22 годишно момче на „Бетовенова“ во Струмица. Во изјава за Струмица Денес, роднина на убиеното момче вели дека тепачката настанала поради паркинг простор. Полицијата работи на расчистување на случајот. Со повеќе детали во текот на утрешниот ден.