strumica denes logo

Уапсени тројца бегалци од Струмичкиот затвор!

Автор:

Датум:

март 18, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

март 18, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Вчера (17.03.2023) полициски службеници од СВР Штип, по распишани централни потерници поради бегство од казнено-поправните установи, ги лишиле од слобода: Е.М.(34) од Штип, за доиздржување казна затвор од 3 години и 6 месеци во Затвор Штип, Б.М.(31) од Штип, за доиздржување казна затвор од една година во Затвор Штип и С.И.(30) од Штип, за доиздржување казна затвор од три месеци во Затвор Струмица.