УАПСЕНИ ДВЕ ЛИЦА ВО СТРУМИЦА – КОН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ СЕ ОДНЕСУВАЛЕ АГРЕСИВНО, А КАЈ ЕДНИОТ Е ПРОНАЈДЕНА И МАРИХУАНА!

март 17, 2024

На 16.03.2024 година во 17.30 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Р.А.(30) и Р.А.(22) и двајцата од Скопје, затоа што агресивно се однесувале кон полициски службеници, кои извршувале службени задачи. При преглед на Р.А.(22) била пронајдена и марихуана. Лицата биле задржани во Полициската станица Струмица, за настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по документирање на случајот протоив нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ