ТУРНИР ВО СТРУМИЦА: „EUROPE HOUSE“ ОРГАНИЗИРА ТУРНИР ВО LEAGUE OF LEGENDS-LOL, ПРИЈАВУВАЊЕТО И УЧЕСТВОТО СЕ БЕСПЛАТНИ!

февруари 11, 2022

⭐Europe House⭐ Струмица со големо задоволство Ви го најавува првиот од многуте е-sports “Strumica LEVEL UP” турнири, кои ќе ги организираме во соработка со 🕹️ LEVEL Gaming Center.

Првиот турнир кој го организираме ќе биде во League of Legends-LOL и ќе се одржи на 12 и 13 февруари со почеток од 10:00 часот 🕹️ LEVEL Gaming Center, со што на 13 февруари ќе се игра финалниот меч.

Пријавувањето и учеството во овој турнир е бесплатно и се што треба да направите за да учествувате е да се пријавите вие и вашиот тим на ФБ страната која можете да ја најдете подолу или директно во просториите на 🕹️ LEVEL Gaming Center во Струмица.

🏆Strumica LEVEL UP Tournaments🏆
⚔️#1 League Of Legends
Date: 12-13 Feb
🕙 Time: 10:00
Учество: Бесплатно
🏆🏅Награди:
1во место: 5x Gaming set Varr Squad 4in1
2ро место: 5x Usb power bank
GL-HF

Ве очекуваме со нетрпение 🔥

🍀GL HF!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: