ТРИ СТРУМИЧАНКИ КУПУВАЛЕ ОД ПЛАТЕЖНА КАРТИЧКА НА СТРУМИЧАНЕЦ БЕЗ НЕГОВА ДОЗВОЛА И ЗАРАБОТИЈА КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

април 20, 2022

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Н.(51), Ј.К.(41) и С.Д.(44), сите од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изработка и употреба на лажна платежна картичка“.

Првопријавената, во текот на 2021 година, во два наврата набавила банкарски податоци од платежна картичка сопственост на лице од с.Куклиш и податоците за носителот ги дала на второ и трето пријавената, кои извршиле електронски плаќања на повеќе продажни места во вкупен износ од 246.021 денари.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: