Тајната за убавината на жените од земјата на изгрејсонцето само во ТИАНДЕ-СТРУМИЦА!

април 15, 2019

Контакт:077 59 69 69

Крема за лице од плодот „ГОЏИ бери“

ТианДе ви ја открива тајната

” Зошто не може да ги откриеме годините на жените од овој дел на светот по нивниот изглед ”

Уникатниот крем за лице од ТианДе
✅ ја подобрува контурата на лицето,
✅ го враќа тонусот на кожата,
✅ ја прави мазна и еластична и
✅ брчките стануваат помалку видливи.

Природните состојки кои влегуваат во составот на овој крем го обновуваат природниот баланс на кожата, го враќаат нејзиниот здрав изглед.
Уникатниот протеинополизахариден комплекс LbGp4, кој учествува во составот на овошјето гоџи, работи на принципот на пробиотиците и ја зголемува имунолошката заштита на кожата.
А комплексот од антиоксиданси ги штити клетките од предвремено стареење.

Активни состојки:

🔘 Овошје Гоџи бери.
Има уникатен биохемиски состав. Еден мал плод содржи: – 21 минерали: фосфор, железо, јод, селен и други; – 22 микроелементи; – 19 аминокиселини; – Витамини A, E и C; – незаситени масни киселини; – уникатен протеинополизахариден комплекс LbGp4 најважната состојка која работи на принципот на пробиотиците, го зајакнува имунолошкиот систем на кожата и ја зголемува нејзината отпорност кон надворешни фактори. Пробиотиците се храна за корисната микрофлора, супстанци кои го стимулираат нејзиниот раст и енергична активност. Нашата кожата, како и целиот организам има потреба од здрава микрофлора. Но, под влијание на животната средина, таа е напаѓана со штетни материи и предвремено се појавуваат брчки, почнува да се лупи, може да има и други проблеми. Пребиотиците помагаат да се одржува нормална микрофлора на кожата! Тие придонесуваат за обновата и растот на корисните микроорганизми, го намалува бројот на патогени. Гоџи Бери, работи на принцип на пробиотиците, придонесува за зголемување на заштитната функција на кожата, нејзината отпорност на стрес, внимателно се грижи за неа – ја прави здрава со сјајен изглед. Отстранува црвенило, намалува воспаленија и иритации. Комплексот од антиоксиданси, влегува во составот на овој уникатен плод, ги штити клетките од предвремено стареење.
🔘 Сол на хијалуронска киселина
– ја заситува кожата со влага, создава на нејзината површина невидлива бариера која спречува испарувањето на влагата и дехидрација на подлбоките слоеви.
🔘 Трехалоза
– растителен полисахарид кој помага за задржување на влагата во кожата и мазнење на брчките. Ја омекнува кожата и ја прави поеластична.

✔ Начин на употреба:
Нанесете мала количина од кремот со внимателни кружни движења врз претходно исчистената кожа на лицето и вратот, исклучувајќи го пределот околу очите. Се препорачува за употреба како ноќен крем.

Дополнителни информации:
Со векови, азиските жени се познати по својата беспрекорна сјајна кожа. Понежната половина во останатиот дел на светот се прашува како ориенталните убавици успеваат да го одржуваат совршениот природен тон на кожата. Чудо или генетски наследство? Не, воопшто! Се е во одговорниот однос за грижата на лицето и внимателен избор на производите, што е издигнато на ниво на култ.

Денес, компанијата TianDe обезбедува таква можност на жените ширум светот, проширувајќи ја производната линија на серијата ASIAN BEAUTY, основана во согласност на најдобрите традиции на источната козметологија!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: