СВР СТРУМИЦА СО ЗАСИЛЕНА КОНТРОЛА: КОНТРОЛИРАНИ ДЕВЕТ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО СТРУМИЦА!

септември 17, 2022

На 17.09.2022, полициски службеници од СВР Струмица на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица спровеле засилена контрола во угостителски објекти. Притоа, биле контролирани 34 угостителски објекти, од кои 11 во Радовиш, по девет во Струмица и Валандово и пет во Гевгелија. При контролата било констатирано дека во три угостителски објекти на подрачје на Радовиш биле затекнати осум малолетни лица по 24.00 часот. По целосно документирање на настаните ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: