СВР СТРУМИЦА ПОВТОРНО СО КАЗНИ: ВО АКЦИСКАТА КОНТРОЛА КАЗНЕТИ ОСУМ ВОЗАЧИ КОИ ВРШЕЛЕ НЕПРАВИЛНО ПРЕСТИГНУВАЊЕ И ОБИКОЛУВАЊЕ!

јули 26, 2019

На 25.07.2019 во периодот од 09.00 до 14.00 часот на подрачјето на СВР Струмица спроведена е акциска контрола над возачи кои управувајки моторни возила вршат неправилно престигнување и обиколување. Во акцијата се констатирани осум прекршоци за кои се издадени осум прекршочни платни налози.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: