Струмица ја сакаше премногу и ја споменуваше во сите свои интервјуа: Денес требаше да го прославиме 56 роденден на маестро Зоран Џорлев!

јануари 10, 2023

Мирно и со светол пат патувај кон вечноста и имај вечен спомен! Те сакам најмногу и засекогаш! Фалиш најмногу…

Со овие зборови на социјалната мрежа Инстаграм пејачот Огнен Здравковски му честиташе роденден на неговиот покоен вујко Зоран Џорлев.

Огнен Здравковски самиот неколку пати има кажано дека неговата душа е на половина откако го загуби својот вујко, маестро Џорлев.

Маестро Џорлв почина на 1 јануари 2021, на Инфективната клиника вo Скопје, поради компикации од коронавирусот. Тој не дочека да го види својот внук како ја пее неговата омилена песна од Монтено.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ