СТРУМИЧКИТЕ АЈДУЦИ СЕ МОБИЛИЗИРААТ ЗА НАТПРЕВАРОТ ВО НЕДЕЛА ЗА ВРАЌАЊЕ НА ФК БЕЛАСИЦА ВО ПРВА ЛИГА!

мај 20, 2022

ФК БЕЛАСИЦА е на чекор за влез во првата лига доколку ја победи екипата на Скопје во бараж натпреварот во недела кој ќе се игра на стадионот во Штип. Струмичките Ајдуци се мобилизираат и ги повикуваат струмичани заедно да ја бодрат гордоста на градот. Наптреварот започнува во 17:00 часот во недела, а собирот е во 14:30 часот во малиот парк во Струмица!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: