СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ „БЕЛАСИЦА“ СЕ ВРАТИ ВО ПРВАТА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА, НАЈАВУВААТ ГОЛЕМА БОРБА!

мај 30, 2020

Вчера ФФМ го потврди она што се најавуваше македонската лига од наредната сезона ќе брои 12 екипи.

Пласман од вторите лиги во ПМФЛ обезбедија Беласица и Пелистер.

По една сезона Беласица повторно е прволигаш и во Струмица ќе има дерби против Академија Пандев.

Тие по одлуката вчера се огласија на социјалните мрежи…

„СЕ ВРАТИВМЕ“.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: