СТРУМИЧАНКА ПРИЈАВИЛА ВО ПОЛИЦИЈА ДЕКА ВЧЕРА НЕЈЗИНАТА ЌЕРКА БИЛА НАПАДНАТА ОД КУЧЕ СКИТНИК!

декември 13, 2023

Соопштение на СВР:

На 12.12.2023 година во 15.40 часот во Полициската станица Струмица О.С. (40) од Струмица пријавила дека околу 14.20 часот на улица во Струмица нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: