Home

Perdormire
Спорт Струмица

СТРУМИЧАНЕЦОТ ЗОРАН МИТЕВСКИ ОДИГРА 200 НАТПРЕВАРИ ЗА ФК БЕЛАСИЦА!

Home

Заменик капитенот на ФК БЕЛАСИЦА Зоран Митевски, го запиша 200от натпревар за ФК Беласица. Митевски е еден од ретките примери во фудбалска Македонија, што ги помина сите младински категории на ФК Беласица и во својата професионална фудбалска кариера настапува само за еден клуб, својот матичен.

Честитки Зоран, ти посакуваме уште многу успешни настапи во плаво – белиот дрес!