СТРУМИЦА ЕДЕН ОД ГРАДОВИТЕ КАДЕ МОТОРЏИИТЕ СЕ НАЈМНОГУ КАЗНЕТИ ОД ПОЛИЦИЈАТА!

јуни 25, 2021

МВР информира и дека 26 мотоцикли се исклучени од сообраќај.

Најголем број од санкциите се изречени на територија на СВР Битола – 28, потоа на територијата на СВР Скопје – 22 и по 21 на териториите на СВР Тетово, СВР Велес и СВР Струмица.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, предупредува МВР.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: