strumica denes logo

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА ПОМЕЃУ ТРАКТОР И МОТОЦИКЛ – ЕДНО ЛИЦЕ ТЕШКО ПОВРЕДЕНО!

Автор:

Датум:

јуни 29, 2024

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

јуни 29, 2024

Категории:

Хроника, Струмица
Photo of helmet and motorcycle on road, the concept of road accidents

На 28.06.2024 во 07.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на ул.„Климент Охридски“, на делницата од крстосницата со магистрален пат и бул.„Ленинова“ до крстосницата која води во Зона Север, се случила сообраќајна несреќа помеѓу трактор „имт-539“, управуван од В.А.(65) од с.Баница, струмичко, и мотоцикл „кимко“, управуван од К.М.(44) од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ