strumica denes logo

Семејна драма во Струмичко: Се тепале татко и двајца браќа!

Автор:

Датум:

мај 2, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

мај 2, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 01.05.2022 во 21.35 часот во СВР Струмица, 41-годишен жител на струмичко село пријавил дека околу 19.30 часот во дворот од куќата тој, неговиот син и неговата сопруга биле физички нападнати од неговиот татко Т.Р. и неговиот брат В.Р.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.