strumica denes logo

СЕ ЗАПАЛИ АВТОМОБИЛ СО СТРУМИЧКИ РЕГИСТАРСКИ ОЗНАКИ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ШТИП!

Автор:

Датум:

април 7, 2024

Автор:

Датум:

април 7, 2024

На 05.04.2024 околу 18.20 часот во ОВР Свети Николе било пријавено дека на автопат Скопје – Штип, пред наплатната станица Преод, во движење настанал пожар на патничко возило „фолксваген пасат“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(20) од Струмица. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Свети Николе пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид извршила увидна екипа од ОВР Свети Николе.