Русија испрати порака до Зеленски: Ако не ти оди по план, самораспушти се!

април 6, 2022

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова испрати жестока порака до украинскиот претседател Влодимир Зеленски.

Зеленски имаше обраќање пред Советот за безбедност на Обединетите нации, каде што Русија има право на вето, по што Захарова му кажа дека се самораспушти.

„Директно за изјавите на Зеленски за тоа дека некој таму треба да се самораспушти – тоа е интересна логика. Доколку нешто не му оди по план, тогаш му останува само еден излез – да се самораспушти“, вели Захарова.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ