strumica denes logo

РЕЦЕПТ НА „БАЛКАН ТВИСТ“: Пиперки со јајца во „Air Fryer“

Автор:

Датум:

јуни 28, 2023

Автор:

Датум:

јуни 28, 2023

Заследете го „Балкан Твист“(@balkan.twist) на инстаграм за повеќе рецепти!

 

Потребни состојки:

– пиперки бабури 🫑
– јајца 🥚
– сланина 🥓
– млад кромид 🧅
– кашкавал 🧀
– зачини: сол, црн пипер

Начин на подготовка:

🥣 Во длабок сад разматете ги јајцата со насечканата сланина и младиот кромид и додајте ги зачините.
🫑Пиперките пресечете ги на половина, ставете рендан кашкавал, смесата со јајцата и повторно кашкавал.
🕝 Печете во Air Frayer на 200 степени 15-20мин.

Видео: