strumica denes logo

ПРСТЕН ЗА БАДНИК НАМЕСТО ПАРИЧКА:СЕ ОЖЕНИ СТРУМИЧКИОТ ОДБОЈКАР АЛЕКСАНДАР ЉАФТОВ!

Автор:

Датум:

јануари 7, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јануари 7, 2019

Категории:

Струмица

На својот официјален фејсбук профил, Македонскиот одбојкарски репрезентативец кој е роден во Струмица-Александар Љафтов, објави дека вчера ја запросил својата девојка Ана Додевска.

„На некој паричка се паѓа, а на некој прстен. Таа е моја.“ – напиша тој.

Честитки!