ПРОНАЈДЕНА ЕНКЕЛЕДА ЧЕЛА, СТУДЕНТКАТА ОД ГОЛО БРДО ШТО БЕШЕ ПРИЈАВЕНА ЗА ИСЧЕЗНАТА!

март 31, 2024

Студентката на Економскиот факултет во Скопје, Енкеледа Чела, државјанка на Албанија, која беше пријавена за исчезната, е пронајдена во близина на хотелот „Белви“ и е во добра здравствена состојба, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи.

– Во врска со настанот што ја вознемири јавноста, а се однесува на исчезнувањето на лицето Е. Ч. (20) од Република Албанија ја информирам јавноста дека од страна на СВР Скопје во 18:05 часот лицето е пронајдено во близина на хотел Белви во добра здравствена состојба, објави на Фејсбук“ министерот за внатрешни работи во техничката Влада Панче Тошковски.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ