Приведено лице од Струмица, осудено на тригодишна затворска казна: бил баран со потерница поради бегство!

октомври 13, 2023

Денеска во 14.30 часот на ул.„Манапо“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода И.М.(49) од Скопје, со живеалиште во Струмица.

Тој бил осуден на казна затвор од три години за сторено кривично дело по член 247 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Казнено-поправната установа Затвор Штип поради бегство.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправната установа за издржување на казната, соопштија надлежните.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: