Приведен 21-годишен дилер од струмичко!

март 17, 2022

Денеска полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Х.М.(21) од село Банско, струмичко, информираат од МВР.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Известен е Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: