strumica denes logo

Прегазено дете велосипедист во Струмица!

Автор:

Датум:

септември 2, 2021

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

септември 2, 2021

Категории:

Хроника, Струмица
????????????????????????????????????

Малолтеник е тешко повреден во несреќата што се случи вчера во 11.45 часот на крстосницата од ул.„Маршал Тито“ со ул.„Димитар Цветинов“ во Струмица.

Како што соопшти МВР, патничко моторно возило „цитроен ц3“ со струмички регистарски ознаки, управувано од С.Д.(36) од Струмица, удрило во велосипед управуван од малолетник од Струмица.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.