Прегазени двајца малолетници во Струмица, со тешки телесни повреди завршија во болница!

април 20, 2022

Двајца малолетни пешаци вчера биле прегазени на крстосница од ул.„Братство Единство“, ул.„Младинска“ и ул.„24 Октомври“ во Струмица.

Од МВР информираат дека сообраќајната несреќа била пријавена вчера во 21.10 часот

-Патничко возило „смарт“, со струмички регистарски ознаки, управувано од В.С.(24) од с.Добрејци, удрило во двајца малолетни пешаци од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле пешаците, констатирани во Медицинскиот центар во Струмица, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

СЛИЧНИ ВЕСТИ