strumica denes logo

ПОЖАРНИКАРИТЕ СЕКОГАШ ПРВИ НА ТЕРЕН: ПО НЕВРЕМЕТО БРЗО ИНТЕРНЕНИРАА НА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ПАДНАТИТЕ ДРВЈА НА ПОВЕЌЕ ЛОКАЦИИ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

јули 6, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јули 6, 2019

Категории:

Струмица

После вчерашното невреме, 04.07.2019, кој го зафати нашиот град, екипи на ТППЕ Струмица веднаш излегоа на терен. Беше интервенирано на отстранување на паднати дрвја на неколку локации низ градот кои ја загрозуваа сигурноста на граѓаните како и на гаснење на запалена сува трева како последица од падната бандера на ЕВН.