strumica denes logo

ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ ВО СТРУМИЦА ВО ЧЕСТ НА АТАНАС ЈАНЕВ!

Автор:

Датум:

јуни 23, 2020

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јуни 23, 2020

Категории:

Струмица

На денешен ден во 2001 година во операцијата за ослободување на селото Арачиново

загина струмичанецот Атанас Јанев, припадник на полицијата.

По тој повод, денеска, пред споменикот на загинатите бранители, свежо цвеќе положија градоначалникот Коста Јаневски со претставници на Советот на општина Струмица,

членови на семејството Јаневи и претставници на СВР Струмица.