Home

Perdormire
Екологија Струмица

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВО ВРЕМЕ НЕ ОЧЕКУВА ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ!

Home

До четврток ќе преовладува сончево време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните од среда ќе бидат во пораст, најави Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. За време на викендот, како што информира УХМР, ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд.