ПОДНЕСЕНА ПРИЈАВА ПРОТИВ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО СТРУМИЦА – ЗАТЕКНАТИ МАЛОЛЕТНИЦИ ПОСЛЕ 24 ЧАСОТ!

декември 8, 2023

На 08.12.2023 година од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица била извршена контрола во угостителски објекти на подрачјето на Струмица. Притоа, во еден угостителски објект било констатирано присуство на малолетни лица по 24.00 часот. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: