Под влијание на нов влажен бран во недела повторно ќе има локални врнежи од дожд!

декември 2, 2023

Денес ќе дува засилен ветер од јужен правец што ќе услови дополнително зголемување на дневната температура и забрзано топење на преостанатата снежна покривка. Под влијание на влажен бран во недела ќе има локални врнежи од дожд, а ветерот ќе се промени во северен и ќе засилува. Од понеделник температурата повторно ќе се намали.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: