ПОЧИНА ЕДНО ЛИЦЕ ОД МОНОСПИТОВО ОТКАКО СО СВОЈОТ ТРАКТОР УДРИЛ ВО МЕТАЛНА ШИПКА ОД ПЛАСТЕНИК!

ноември 27, 2022

На 26.11.2022 во 16.16 часот било пријавено дека на нива, атар на с.Моноспитово-струмичко, Ј.Ј.(63) додека извршувал земјоделски работи со трактор удрил во метална шипка од пластеник и притоа се здобил со повреди, по што починал на местото на настанот. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: