ПЕПИ ВЕЛКОВ КАКО ШАМПИОН СЕ ВРАЌА ВО СТРУМИЦА: ГО ОСВОИ ПОЈАСОТ НА „HAMMER FIGHT NIGHT“ ВО ГЕРМАНИЈА!

февруари 27, 2022

Пепи Велков како шампион се враќа во Струмица откако го освои појасот на „HAMMER FIGHT NIGHT“ во Германија, Хам. Велков борбата ја доби на поени (2:1). Се бореше во дисциплина ЛОУ-КИК до 68 кг.

„Напорниот тренинг си го направи своето. Ова е само почеток. Ви благодарам на сите за поддршката“ – изјави Пепи за Струмица Денес.

Пепи Велков доаѓа од клубот К1 Арена, каде и самиот тој е тренер.

Искрени честитки!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ