Османи: Со голема загриженост ја следиме состојбата на северот на Република Косово!

декември 11, 2022

Со голема загриженост ја следиме состојбата на северот на Република Косово. Нападот врз полицијата на Косово и ЕУЛЕКС, како и сите акти кои водат кон ескалација на ситуацијата се неприфатливи, сподели вечерва МНР Бујар Османи.

„Отстранувањето на сите барикади и воспоставувањето правна држава е императив. Охрабруваме сеопфатно решение во согласност со посредување на ЕУ и САД“, додаде тој.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: