strumica denes logo

„ОРТОФИТ“ масажен гел против секакви ревматски болки само во ТианДе-Струмица!

Автор:

Датум:

јануари 6, 2019

Категории:

Струмица

Автор:

Датум:

јануари 6, 2019

Категории:

Струмица

Ортофит – гел (природен, на база на билки)

Се користи за: 

– вкочанетост на мускулите

– реума

– слаба циркулација

– сколиоза

– болки во коските

– отечени зглобови

– воспалени мускули

– и за други ревматски болки (артритис,остеопороза,ишијалгии,
дискусхернија …)

Врз основа на традиционалните медицински познавања на рускиот Алтај регион, гелот “Ortofit” претставува средство за оттргнување на надворешни аналгезии и отоци.

Го елиминира воспалението на зглобовите и р’бетот,
ја зголемува циркулацијата на крвта и го обновува сврзното ткиво и р’скавица. Се препорачува за мачкање и масажа во областа на зглобовите на рацете, нозете и р’бетот. Ја подобрува циркулацијата на крвта во површинскиот слој на кожата.

Состав:
-Медицинска жолчка –
📍 ја враќа епидермална бариера на кожата. Благодарение на токоферолите и фитостеролите, гелот има регенеративно дејство.

-Пеперминт масло –
📍 ја зајакнува антивирусната и антибактериската активност, брзо ја отстранува болка во мускулите.

-Масло еукалиптус –
📍 за ефикасна борба против болката во мускулите, го олеснува воспалението на зглобовите.

-Екстрактот ела –
📍 го подобрува дејството на гелот.
Го забрзува обновувањето на р’скавицата
и сврзното ткиво.

Апликација:
Со масажни движења, делови од телото и зглобовите каде е болката, додека целосно се апсорбира.

Се препорачува користење 3-4 недели, секој ден, потоа две недели одмор, доколку е потребно. Таа е погодна да се користи заедно со традиционалните методи на исцелување.

Цена: 833 ден. – 125мл.