strumica denes logo

ОГРАБЕН МАРКЕТ ВО СТРУМИЦА – ВО ДОМОТ НА КРАДЕЦОТ ПРОНАЈДЕНИ 663 КУТИИ ЦИГАРИ!

Автор:

Датум:

април 22, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

април 22, 2023

Категории:

Хроника, Струмица

Денеска (22.04.2023) полициски службеници од СВР Струмица го лишија од слобода Г.П. (40) од Струмица поради основано сомнение за сторно кривично дело тешка кражба од маркет во Струмица. При претрес во домот на Г.П. пронајдени се 663 кутии цигари, украдени од маркетот. Г.П: е задржан во полициска станица и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ