Од струен удар почина 60 годишен работник од Струмица!

јануари 15, 2023

На 14.01.2023 во СВР Струмица било пријавено дека во круг на фирма во Градско Балдовци од струен удар починал Р.М.(60) од Струмица. Според пријавеното, Р.М. се здобил со повреди од струен удар додека извршувал работни задачи и од здобиените повреди починал на местото.

Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинтиел телото на починатиот било дадено на семејството.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: