strumica denes logo

ОД ДОМОТ ВО СТРУМИЦА СЕ ОДДАЛЕЧИЛА 13 ГОДИШНА ДЕВОЈКА, ТАТКОТО СЕ СОМНЕВА ДЕКА ЗАМИНАЛА СО ЛИЦЕТО СО КОГО БИЛА ВО ЉУБОВНА ВРСКА!

Автор:

Датум:

март 27, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

Автор:

Датум:

март 27, 2022

Категории:

Хроника, Струмица

На 25.03.2022 во 01.40 часот во Полициската станица Струмица, Е.Д.(36) од Струмица пријавил дека од дома се оддалечила неговата ќерка З.Б.(13). Според пријавеното, тој се сомнева дека е со лицето Ќ.„Н“ од Струмица со кого била во љубовна врска. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.