ОД ДЕНЕСКА ЕДНА ДОЗА ВАКЦИНА ВЕЌЕ НЕ Е ДОВОЛНА – НОВИ ПРАВИЛА ЗА ВЛЕЗ ВО ОБЈЕКТИТЕ!

ноември 15, 2021

Нови правила ќе важат од денеска во врска со влез во затворените објекти.

Или конкретно, за влез во објекти е потребен сертификат за примени две дози на вакцина или потврда за прележан ковид-19 во последните 45 дена.

Министерството за здравство апелира граѓаните да ги почитуваат мерките и да бидат одговорни.

„Ги повикуваме граѓаните кои сѐ уште не се вакцинирани, што побрзо да го направат тоа. Само со колективен имунитет може да го победиме вирусот“, се наведува во соопштението од Министерството.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: