НЕМИЛ НАСТАН ВО СТРУМИЦА: ГО ТЕПАЛЕ ВО НЕГОИОТ ДОМ А ПОТОА И НА ЦАРЕВИ КУЛИ!

септември 12, 2021

На 10.09.2021 во 16.30 часот во СВР Струмица, М.Е.(22) од Струмица пријавил дека додека бил во неговиот дом во Струмица заедно со неговото семејство биле физички нападнат од М.Н., Е.Н., М.Н. и уште едно лице, по што пријавителот од пријавените со возило бил однесен на место викано „Цареви Кули“ каде повторно бил физички нападнат од претходно пријавените и уште две лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: