НАВИВАЧИТЕ БАРААТ ГОРАН ПАНДЕВ ДА СЕ ВРАТИ ВО РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ЗА НАТПРЕВАРОТ КОЈ МОЖЕ ДА НЕ ОДНЕСЕ НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО!

ноември 16, 2021

Поранешниот капитен на Македонија, Горан Пандев објасни каков е неговиот став по однос на можниот кам-бек во националниот дрес.

Напаѓачот на Џенова, во изјава за „Фокус“ демантираше дека ќе игра за Македонија во баражот за СП.

„Враќање во репрезентацијата нема да се случи. Доста беше. Македонија има многу млади и талентирани фудбалери и со цело срце ќе навивам за нив на претстојните натпревари.“ – изјави Пандев за „Фокус“.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ